Rólam

Fülöp Gabriella vagyok, két csodás kisfiú anyukája. A nagyobbik fiam Domi 8,5 éves, második osztályos. A kisebbik fiam Dávid 2,5 éves. (Ennyi idősek voltak, amikor elkezdtem ezt a blogot. Ma Domi 14,5 éves, a Dávid pedig 8,5 éves. A fiaim tényleg csodásak, de sokszor megőrülök tőlük. Domi diszlexiás, diszgráfiás, ADHD-s súlyos tanulási zavarokkal, és még egyéb zavarokkal.)

A tanulási problémákkal Domi miatt kellett elkezdenem komolyabban foglalkozni, mivel nem kapott megfelelő segítséget az iskolában. Mindig éreztük, hogy vannak gondjai a tanulással, de mindenhol megnyugtattak minket, nincs semmi gond a gyerekkel, hiszen több vizsgálatra is elvittük, melyeken jól teljesített. Nagyon egyedül éreztük magunkat a problémánkkal, mivel minden egyes napon küzdelem és szenvedés volt a tanulás a gyerekünkkel. Rengeteg sírás, veszekedés, hiszti árán sikerült megcsinálni a házi feladatokat Domival. De mivel mások szerint nem volt vele semmi gond, ezért nem tudtunk az ügyben előre lépni!

Sok időm telt el azzal, hogy megtudjam merre induljak el vele, hol kaphatnék segítséget. Mivel ezekről nem sok információt lehet (lehetett akkor még) olvasni a neten, vagy ha igen, akkor is számomra túl általános formában - ami a megvalósításban nem kivitelezhető - ezért hoztam létre ezt az oldalt. Sok szakirodalmat olvastam el és sok anyukával beszéltem, akik hasonló gondokkal küzdenek, de ők sem kapnak kellő segítséget. Nem tudok biztos megoldást ígérni, de ha legalább tisztában vagyunk a gyerekünk állapotával, akkor egy picit könnyebben segíthetjük őt a tanulási problémák területén.

Próbálok minden témát alátámasztani szakirodalommal is a hitelesség kedvéért, hogy ne úgy tűnjön, mintha egy unatkozó anyuka találta volna ki ezeket a sületlenségeket.

Mivel a megelőzést nagyon fontosnak tartom – gondolom ezzel nem vagyok egyedül- ezért már , bölcsődés és óvodáskorú gyermekek szüleinek is lesznek fent az oldalon információk, melyek segíthetnek abban, hogy ne is éljék át azt a sok szenvedést a gyermekükkel, amiket nekünk/nektek kellett és kell még mindig napi szinten.

Célom, hogy gyermekeink, akik egyébként is hátránnyal indulnak a tanulás terén, kevesebbet küzdjenek az iskolai problémákkal, és ezen keresztül a szülő-gyermek kapcsolat se romoljon meg visszafordíthatatlan módon. Legyen sikerélményük a gyerekeknek a tanulásban! Legyen buli a suli nekik is!